به پرتال

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قاینـات

خـــو ش آمـــدیـــــــد

IMG 0532

مهندس سجادی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قاینات

ساعت

سرویس پیام کوتاه

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با

بهبود وضعیت امور مربوط به جهاد کشاورزی

بویژه کارگروه توسعه بخش کشاورزی

به شماره 30009292923000

ارسال فرمائید

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز92
mod_vvisit_counterدیروز97
mod_vvisit_counterاین هفته280
mod_vvisit_counterهفته گذشته615
mod_vvisit_counterاین ماه1596
mod_vvisit_counterماه گذشته3251
mod_vvisit_counterکل بازدیدها1063043

در 20 دقیقه گذشته : 2
آی پی شما : 3.84.243.246
,
امروز : 18 فوریه 2019

حاضرین در سایت

8  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

اوقات شرعی

ورود کاربران

 
 
 

کاشت کلزا، خودکفایی در تولید دانه های روغنی، عرضه روغن سالم و با کیفیت

تجلیل از بهره برداران برتر بخش کشاورزی شهرستان

IMG 1100      مراسم تجلیل از کشاورزان برتر بخش کشاورزی شهرستان در سال 95باحضور حضرت آیت الله اصفهانی امام جمعه محبوب و معزز قایندکتر کهن ترابی فرماندار فرهیخته ، مهندس سجادی مدیر محترم وجمعی از مسئولین محترم ادارات و کشاورزان عزیز شهرستان

مهندس سجادی:

قاینات در16محصول کشاورزی رتبه های اول تاسوم رادرسطح استان دارد

 

به گزارش روابط عمومی صبح امروز مورخه 95/05/13 از 36 بهره بردار نمونه بخش کشاورزی سال 95 با حضور حضرت آیت الله اصفهانی امام جمعه معزز قاین، دکتر کهن ترابی فرماندار فرهیخته قاینات، مهندس سجادی مدیر محترم و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان و کشاورزان عزیز برگزار گردید. لازم به ذکر است از این بین یک نفر به عنوان نمونه کشوری و 6 نفر به عنوان نمونه استانی مورد تجلیل قرارگرفتند. 

مدیر جهادکشاورزی قاین در مراسم تجلیل از بهره برداران نمونه بخش کشاورزی شهرستان گفت:قاینات در16محصول کشاورزی رتبه های اول تاسوم رادرسطح استان دارد ودر زمینه تولید زرشک شهرستان قاینات به عنوان قطب تولید این محصول در رتبه اول کشوری قراردارد.

وی بیان داشت: شهرستان قاین شهرستان قاین حدود یک پنجم مساحت کشاورزی استان رادارد وباداشتن804حلقه چاه عمیق و800رشته قنات واستحصال235میلی متر مکعب آب بیشترین استحصال را درمنابع آبی شهرستان درسطح استان داریم.
سجادی گفت:در این 3سال تحول بسیار خوبی در بخش کشاورزی وارد شده است وامسال تولید وبرداشت گندم کشور به 10/5میلیون تن رسیده است که نسبت به سال های گذشته میزان تولید بسیار افزایش داشته است.
وی با اشاره به میزان فروش گندم تولید شده در شهرستان گفت:درشهرستان قاین سال گذشته 6300تن خرید گندم داشته ایم واین مقدار در سال 93به میزان 3250تن بوده است وامسال هم تاکنون 5هزارتن خرید گندم داشته ایم وهنوز هم ادامه دارد
سجادی از دیگر طرح های کشاورزی را آبیاری نوین وتحت فشار عنوان کرد وگفت: درسال گذشته 125هزارهکتار از اراضی کشورتحت پوشش آبیاری نوین قرارگرفته است .
مدیر جهاد کشاورزی قاین با اشاره به اجرای طرح آبیاری تحت فشار در قاین گفت:این طرح یکی از طرح های مورد تاکید دولت در زمینه کشاورزی است و بیش ازهزار هکتار از اراضی کشاورزی قاین در حال اجرا ومطالعه این طرح هستند در صورتی که این روش آبیاری تاسال93فقط 82طرح در 71/4هکتار از اراضی کشاورزی قاین بوده است .
سجادی با اشاره به وضعیت بحرانی آب در کشورگفت:بهره برداری از منابع آبی در استان وبه خصوص در شهرستان قاین به شرایط بحرانی رسیده است ودر دودشت خضری دشت بیاض وآرین شهر به نقطه خطرناکی رسیده وباید چاره اندیشی شود.

 

مدیر جهادکشاورزی قاین در ادامه اظهارداشت:درشهرستان قاینات در بخش منابع کشاورزی بالغ بر140کیلومتر طرح لوله گذاری انجام شده است ودربخش اعتبارات نیزنسبت به سنوات گذشته بخش کشاورزی بسیار بهتر دیده شده است
وی افزود:ناوگان کشاورزی شهرستان اکثرا فرسوده شده است وسال گذشته 2/5میلیاردتومان تسهیلات کم بهره به بخش کشاورزی جهت خرید ناوگان کشاورزی شهرستان تزریق اعتباری شد وامسال نیز تاکنون 1میلیاردو200میلیون تاکنون تسهیلات پرداخت شده است.

سجادی تصریح کرد،باتوجه به منابع آب محدود شهرستان توسعه کشت گلخانه ای در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.
مدیرجهادکشاورزی قاین بیان داشت:شهرستان قاین به عنوان قطب تولید ماهی با 125تن ماهی دراستان است
از دیگر برنامه های جهادکشاورزی درسطح شهرستان، ایجاداستخرهای پرورش ماهی است که حدود42قطعه بچه ماهی نیزدربین آنها توزیع شده است.
سجادی گفت: سال گذشته حدود160میلیاردتومان به بخش کشاورزی قاین خسارت وارد شد وامسال نیز خسارات زیادی به خصوص به دلیل گرما به پسته کاران شهرستان وارد شده است
مدیرجهادکشاورزی قاین در بخش پایانی سخنان خود گفت:بزرگترین رسالت بخش کشاورزی توانمندکردن بهره برداران است وکلاس های آموزشی در زمینه های مختلف برای کشاورزان برگزار می شود وکشاورزان با روش های نوین علمی کشاورزی آشنا می شوند.
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین نیز دراین مراسم ضمن تبریک به بهره برداران وکشاورزان نمونه شهرستان قاین گفت: کشاورزی به نوعی در فطرت انسان ها وجود دارد وسفره گسترده ای است که جمع کثیری از آن بهره می برند.

 

امام جمعه قاین با اشاره به اهمیت کار کشاورزی دربین ائمه گفت:ائمه ما بیشتر وقت خودرا صرف کارهای کشاورزی می کردند .
وی گفت: شهرستان قاین با داشتن محصولات استراتژیکی همچون زعفران وزرشک حرف های فراوانی برای کشاورزی در کشور دارد وبا توجه به اینکه محصول زعفران به سایر کشورهاصادرشده است وبه نوعی به کشاورزی ما ضربه زده است اینک مسئولین باید به این موضوع توجه داشته باشند که زرشک هم به سرنوشت زعفران دچار نشود.
امام جمعه قاین اظهارداشت:کشاورزی یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است واگر دراین کار تلاش جدی داشته باشیم قطعامارا وابسته به بیگانگان نمی کند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
 
 

تصویر روز

 

moharram2

دل را اگر از حسين بگيرم چه كنم
بي عشق حسين اگر بميرم چه كنم
فردا كه كسي را به كسي كاري نيست
دامان حسين اگر نگيرم چه كنم

جدیدترین پیوندها

photo 2017-03-20 15-48-54

logo-sm

azarmina

tashilat

tanin

untitled

 

 
 

خراسان جنوبی ؛  قاین ،  بلوار بسیج ، مدیریت جهادکشاورزی شهرستان قاینات

تمامی مطالب ومحتوی این سایت برای  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قاینات محفوظ می باشدتلفن: 9 - 5226456    -   دورنگار: 5224915