اگر درصد آهک (TNV ) در خاک بالا باشد عناصری مانند آهن ، فسفر ، روی و مس بخوبی جذب نمی شوند و گیاه یا درخت شما کمبود آنها را نشان می دهد.

  • بخصوص این مشکل در درختان به ، سیب ، آلبالو و آلو بیشتر مشاهده میشود. 

مبارزه زمستانه با شته زرشک

 

  

به گزارش روابط عمومی مدیرریت جهاد کشاورزی قاینات، بمناسبت ایام ا... مبارک فجر، پروژه آبیاری تحت فشار چاه شماره ۳  و شماره 10 در شرکت سهامی زراعی خضری با حضور فرماندار قاینات و جمعی از مسئولین شهرستان و شهر خضری به بهره برداری رسید.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان قاین گفت: پروژه آبیاری تحت فشار چاه شماره ۳ شرکت سهامی زراعی خضری در مساحت ۵۷ هکتار با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۷۰۰ میلیون ریال اجرا شده است که چهار هزار میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و ۷۰۰ میلیون ریال آن از محل خود یاری شرکت بوده است.

سید عبدالحسین سجادی افزود: محصولات گندم و جو و ذرت در این چاه کشت می شوند و دبی چاه ۴۴ لیتر بر ثانیه است که با توجه به ec پایین آن یعنی ۱۷۰۰ میلی موس انتظار می رود این پروژه موفق و کارآمد باشد میزان آب صرفه جویی شده به واسطه اجرای این پروژه در هر سال ۲۲۸ هزار مترمکعب می باشد.

وی همچنین در خصوص بهره برداری از چاه شماره 10 شرکت سهامی زراعی خضری اظهار داشت: پروژه آبیاری تحت فشار چاه شماره ۱۰ شرکت سهامی زراعی خضری با اعتبار بالغ بر چهار هزار و ۹۸۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید و در این پروژه ۳۲ هکتار از اراضی چاه مذکور که محصولات ذرت و جو در آن کشت می شود تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفتند و اعتبار دولتی هزینه شده برای اجرای این پروژه بالغ بر چهار هزار و ۲۳۰ میلیون ریال و خودیاری هزینه شده ۷۵۰ میلیون ریال بوده است با توجه به نوع پروژه پیش بینی می شود میزان ۱۴۶ هزار متر مکعب آب در سال صرفه جویی شود.بازدید امروز83
بازدید دیروز119
بازدید هفته202
بازدید کل166690