مبارزه زمستانه با شته زرشک

 

 اگر درصد آهک (TNV ) در خاک بالا باشد عناصری مانند آهن ، فسفر ، روی و مس بخوبی جذب نمی شوند و گیاه یا درخت شما کمبود آنها را نشان می دهد.

  • بخصوص این مشکل در درختان به ، سیب ، آلبالو و آلو بیشتر مشاهده میشود. 

افتتاح طرح آبیاری کم فشار چاه شرکت سهامی زراعی اسلام آباد قاینات

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی قاینات، بمناسبت ایام ا... مبارک فجر، پروژه آبیاری کم فشار چاه شرکت سهامی زراعی اسلام آباد با حضور فرماندار قاینات و جمعی از مسئولین شهرستان و شهر خضری به بهره برداری رسید.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان قاین در این خصوص گفت: طرح آبیاری کم فشار چاه شماره ۶ شرکت سهامی زراعی اسلام آباد به مساحت 43 هکتار افتتاح شد و در این طرح اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۷۸۰ میلیون ریال هزینه گردیده است که هزار و ۹۵۰ میلیون ریال آن از محل اعتبارات دولتی و ۸۳۶ میلیون ریال آن از محل خودداری شرکت مذکور بوده است.

سید عبدالحسین سجادی افزود: در اراضی این چاه محصولاتی از قبیل گندم و جو و چغندر قند و کلزا کشت می شود که با توجه به نوع طرحی که به بهره برداری رسیده است پیش بینی می شود سالانه بالغ بر 108 هزار مترمکعب آب کشاورزی صرفه جویی شود. 

به گزارش روابط عمومی مدیرریت جهاد کشاورزی قاینات، بمناسبت ایام ا... مبارک فجر، پروژه آبیاری تحت فشار چاه شماره ۳  و شماره 10 در شرکت سهامی زراعی خضری با حضور فرماندار قاینات و جمعی از مسئولین شهرستان و شهر خضری به بهره برداری رسید.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان قاین گفت: پروژه آبیاری تحت فشار چاه شماره ۳ شرکت سهامی زراعی خضری در مساحت ۵۷ هکتار با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۷۰۰ میلیون ریال اجرا شده است که چهار هزار میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و ۷۰۰ میلیون ریال آن از محل خود یاری شرکت بوده است.

سید عبدالحسین سجادی افزود: محصولات گندم و جو و ذرت در این چاه کشت می شوند و دبی چاه ۴۴ لیتر بر ثانیه است که با توجه به ec پایین آن یعنی ۱۷۰۰ میلی موس انتظار می رود این پروژه موفق و کارآمد باشد میزان آب صرفه جویی شده به واسطه اجرای این پروژه در هر سال ۲۲۸ هزار مترمکعب می باشد.

وی همچنین در خصوص بهره برداری از چاه شماره 10 شرکت سهامی زراعی خضری اظهار داشت: پروژه آبیاری تحت فشار چاه شماره ۱۰ شرکت سهامی زراعی خضری با اعتبار بالغ بر چهار هزار و ۹۸۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید و در این پروژه ۳۲ هکتار از اراضی چاه مذکور که محصولات ذرت و جو در آن کشت می شود تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفتند و اعتبار دولتی هزینه شده برای اجرای این پروژه بالغ بر چهار هزار و ۲۳۰ میلیون ریال و خودیاری هزینه شده ۷۵۰ میلیون ریال بوده است با توجه به نوع پروژه پیش بینی می شود میزان ۱۴۶ هزار متر مکعب آب در سال صرفه جویی شود. اطلاعیه واگذاری زمین

به اطلاع مردم شریف شهرستان قاینات می رساند :

شرکت شهرکهای کشاورزی در نظر دارد قطعات مجتمع های ذیل را واگذار نماید:

  • مجتمع گلخانه ای کلاته قصاب قاین (عضویت برای تمامی مردم شریف شهرستان قاینات آزاد است. )
  • مجتمع بارگاه زرشک روستای اسفشاد (حق عضویت برای زرشک کاران روستای اسفشاد محفوظ است.)
  • مجتمع بارگاه زرشک روستای چاهک (حق عضویت برای زرشک کاران روستای چاهک محفوظ است.)
  • مجتمع بارگاه زرشک روستای خونیک سفلی(حق عضویت برای زرشک کاران روستای خونیک سفلی محفوظ است.)
  • مجتمع بارگاه زرشک روستای محمدآباد علم (حق عضویت برای زرشک کاران روستای محمدآباد علم محفوظ است.)
  • مجتمع بارگاه زرشک شهر قاین (حق عضویت برای زرشک کاران شهر قاین و حومه شهر قاین محفوظ است.)

مدارک مورد نیاز:

تصویر صفحه اول شناسنامه، دو طرف کارت ملی ، آخر ین مدرک تحصیلی ، رزومه و فعالیتهای اقتصادی حداکثر یک صفحه

متقاضیان هر چه سریعتر جهت تکمیل فرم تقاضا به مدیریت جهاد کشاورزی قاینات (واحد باغبانی )مراجعه نمایند.

تلفن شرکت شهرکهای کشاورزی استان : 32431071 - 056

روابط عمومی  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قایناتبازدید امروز51
بازدید دیروز73
بازدید هفته181
بازدید کل157830